Segítő tevékenységem keretei

Segítő tevékenységem formái

Mentálhigiénés segítő beszélgetés

mentálhigiénés segítő beszélgetés lehetőségének igénybevételét azoknak érdemes mérlegelniük, akik átmenetileg elakadtak vagy kibillentek érzelmi egyensúlyukból egy nehezebb élethelyzet megoldása során. Ilyen lehet például 

  • valamely veszteség feldolgozása, 
  • magánéleti, munkahelyi vagy kapcsolati stressz kezelése, 
  • egy balesetet vagy műtétet követően, 
  • vagy a természetszerűen mindenki életében bekövetkező személyes-, párkapcsolati- vagy családi életciklus váltásokhoz történő alkalmazkodás során.

Abban tudom támogatni a hozzám forduló, mentálisan egészséges, de átmeneti elakadást megélő személyeket, hogy a megtartó figyelem és türelem légkörében rátaláljanak azokra az erőforrásaikra, amelyekre támaszkodva kiutat találhatnak szorult helyzetükből, és el tudnak indulni a megoldás vagy a változás felé vezető úton.

Somatic Experiencing® 

Elvégeztem a Somatic Experiencing® (SE™) hároméves szakmai képzést, és teljesítettem a Somatic Experiencing Practitioner (SEP) megnevezéshez szükséges feltételeket, így a klienseimmel immár ebben a minőségemben ismertethetem meg az SE™ alapjait és eszköztárát. 

A segítő beszélgetések során ezért lehetőség nyílik arra, hogy a Somatic Experiencing® módszer egyes elemeit alkalmazva az idegrendszer testérzeteken keresztül adott visszajelzéseit is tudatosítsuk és integráljuk. 

Az "itt és mostban" megjelenő testérzetek és testi válaszok megfigyelésén keresztül értékes információkat kapunk az idegrendszerünk és testünk irányából, ami új tapasztalatokkal gazdagít minket, és hatékony eszközöket kínál az érzelmi egyensúly és stabilitás helyreállításához.

A módszerről bővebben ITT olvashat.

Ölelj át! - kapcsolatgazdagító program

A világszerte elismert kanadai pszichológus-párterapeuta, Sue Johnson nevével fémjelzett tréning egy 8 modulból álló, strukturált program, amely keretében a résztvevők megtanulják, hogyan lehet megteremteni az érzelmi biztonságot életünk kiemelkedően fontos kötődési kapcsolataiban. 

A tréning a párkapcsolatokra fókuszál, de a megszerzett tudás más fontos személyekhez fűződő kapcsolatainkban is kamatoztatható.

Az Ölelj át! pszichoedukációs program egyéni, páros és kiscsoportos formában is elvégezhető, és azonnal hasznosítható tudást, valamint sajátélmény tapasztalatot kínál a tréninget elvégzők számára.

Bővebb információ a programról ITT található.

További tudnivalók és keretek

További tudnivalók

Tájékoztatás

A mentálhigiénés segítségnyújtás nem minősül egészségügyi ellátásnak, a tevékenységem nem minősül pszichoterápiának. 

A mentálisan egészséges, de átmeneti elakadást megélő személyeket kísérem az életminőségük javítása és az aktuális nehézségeik megoldása felé vezető úton.

A betegség-szintet elérő problémák esetén a hozzám fordulókat továbbirányítom pszichiátriai vagy pszichoterápiás rendelésre, szakellátásba, szükség esetén a megfelelő ellátási forma megtalálásában is segítek.

Időkeret

Az egyéni segítő beszélgetések a kliens igényeihez igazítva 60, 75 vagy 90 percesek, és általában heti vagy kétheti rendszerességűek.

A segítő kapcsolat hossza a hozott téma vagy nehézség jellegétől, a találkozások gyakoriságától és a kliens igényeitől függően pár (5-10) alkalomtól több hónapos kísérésig tarthat.

***

Az Ölelj át! - kapcsolatgazdagító tréning nyolc modulból áll. Egy modul áttekintése kiscsoportos formában 2,5-3 órát igényel. Egyénileg, illetve egy párral haladva egy modul közös áttekintése 90 perces, és a csoportos formához képest több otthoni munkát igényel. Bővebb információ a tréningről ITT olvasható.

Készítsd el weboldaladat ingyen!